Hľadáme šikovnú ÚČTOVNÍČKU s bohatou praxou na lektorovanie kurzov

Pošli nám svoj životopis a motivačný list a príď k nám na pohovor.

Možeš si vybrať z týchto miest:

 • Bratislava
 • Senica
 • Komárno
 • Topoľčany
 • Banská Štiavnica
 • Veľký Krtíš
 • Trebišov

Ahoj, volám sa Mgr. Miroslav Hrivík a som riaditeľ firmy MIDARO, ktorá úspešne vedie účtovníctvo pre desiatky firiem, vzdeláva verejnosť v tejto profesii po celom Slovensku, prostredníctvom viac ako 35 lektorov a buduje komunitu úspešných ľudí, ktorí si nezištne pomáhajú.

Hľadáme do nášho tímu príjemných ľudí, ktorí by nastúpili na dôležitú a zodpovednú pozíciu lektora, ktorý by zrozumiteľnou formou vysvetlili a naučil našich účastníkov kurzov systémy PÚ, JÚ, mzdového účtovníctva a personalistiky, daňovú agendu a súvisiacu agendu, ktorá patrí k práci účtovníka.

Sme profesionáli, takže hľadáme človeka, ktorý má predovšetkým: 

Dlhoročnú odbornú prax v účtovníctve

Zodpovedný a profesionálny prístup

Zrozumiteľné vysvetľovanie

Zaujala ťa pracovná príležitosť?

Mala by si ešte vedieť že,

 • práca je formou externej spolupráce
 • hodinová mzda: od 12 €/hod. (60 min.),  tzn. od 2 800 €/celý kurz
 • kurz je rozdelený do 3 modulov (môžeš sa prihlásiť ako lektor celého kurzu alebo jednotlivého modulu): 
  • Podvojné účtovníctvo - 96 hod. (60 min.)
  • Jednoduché účtovníctvo - 48 hod. (60 min.)
  • Mzdové účtovníctvo - 36 hod. (60 min.)
  • Ďalší praktický tréning - 37 hod. (60 min.)

Organizácia kurzu:

 • Otvorenie kurzu: 2 x do roka (apríl, október)
 • Frekvencia výučby: 3 - 4 x týždenne cez pracovné dni
 • Čas výučby: 8.00 - 14.00
 • Trvanie komplexného kurzu: cca 2,5 mesiaca

Keďže kurzy účtovníctva organizujeme po celom Slovensku, môžeš sa uchádzať o miesto v ktoromkoľvek meste.

Ak vieš všetko, čo potrebuješ pošli nám svoj životopis. Prosím daj si na životopise záležať a napíš nám tam všetko, čo by nás mohlo z tvojho života zaujímať. Budeme radi, ak nám pošleš aj motivačný list. 

Životopis spolu s motivačným listom nám môžete poslať e-mailom na: info@midaro.sk

Na čo všetko sa môžeš tešiť, keď sa staneš členom nášho lektorského tímu

 • Práca je formou externej dlhodobej spolupráce, takže budeš mať istotu stability
 • Pocit sebanaplnenia a zúžitkovania tvojich dlhoročných skúseností s účtovníctvom
 • Pozorných a zanietených študentov, ktorí sú vďační za mnohé praktické znalosti
 • Ako lektor účtovníctva budeš pomáhať ľuďom na ich ceste za lepšou prácou
 • Získaš spravodlivé finančné ohodnotenie ako odmenu za odovzdanie tvojich skúseností
 • Budeš mať priestor realizovať svoje nápady a prichádzať so zlepšeniami
 • Všetky učebné materiály, prezentácie, pokyny, zaškolenie, organizáciu, atď. zabezpečujeme my, čiže sa nemusíš o nič starať
 • Neustále rastieme a je tu perspektíva, že môžeš rásť s nami aj ty
 • Radi ťa privítame v rodinnej firme s viac ako 20 ročnou históriou

Čo by som ja na oplátku ocenil keby si dokázal/a

 • Ochota, trpezlivosť a pozitívny prístup k učeniu ľudí, ktorí s účtovníctvom majú minimálne alebo žiadne skúsenosti
 • Lojalitu k firme a ku kolegom, pretože všetci ťaháme za spoločný povraz
 • Zdravú zvedavosť, záujem o nové prístupy a spôsoby riešenia najrôznejších výziev
 • Poctivý a skutočne zodpovedný prístup k práci, tzn. urobiť všetko to, čo treba

Čo o nás hovoria naše lektorky?

Chcem sa predovšetkým poďakovať p. Hrivíkovej, že som na konkurze uspela a že vo mne videli potenciál byť dobrou lektorkou. Keď som pracovala vo firme Kros, začali sme na pobočke robiť školenia pre klientov, aby vedeli pracovať s ekonomickými programami. Časom ma to bavilo viac a viac a keď som po čase z Krosu odišla, chýbalo mi to. Preto ponuka práce lektorky pre firmu MIDARO prišla ako na zavolanie. Konečne spoločnosť, ktorá netrvala na tom, aby lektor mal vysokoškolské vzdelanie. Niekedy je prax na nezaplatenie. Začiatky boli samozrejme trochu ťažké, lebo učiť účtovníctvo sa dosť líšilo od toho, čo som robila dovtedy. Keď človek spracováva účtovníctvo, je to odlišné od toho, keď ho má zrazu niekoho naučiť. Samozrejme, že som sa aj ja musela niečo doučiť, nakoľko sa s niektorými vecami človek v praxi ani nestretne. Dôležité je to, že musíte učivo vysvetliť tak, aby to pochopili aj neekonómovia ako ja :-) Myslím, že toto aj mojich študentov zaujme najviac, keď sa dozvedia, že ani ja som pôvodne neštudovala na ekonomickej škole alebo obchodnej akadémií. Vidia, že sa to dá naučiť. Taktiež pomáha to, že človek s praxou vie povedať mnoho príkladov, ktoré študentom lepšie priblížia prácu účtovníka. Že to nie je len o účtovaní MD a Dal, ale aj ako treba hľadať ako detektív údaje na to, aby bolo všetko správne zaúčtované. Že účtovník nie je len účtovník, ale aj psychológ, keď musí klientovi správne poradiť, musí si ho vypočuť a správne nasmerovať. Že vzdelávanie účtovníka skoro nikdy neskončí, nakoľko naše zákony sa menia príliš často. Práca lektora ma baví aj preto, lebo som stále v styku s rôznymi ľuďmi. Vidím, že keď sa dali na ďalšie štúdium, chcú sa v živote niečo nové naučiť, nechcú stagnovať na mieste. Sú to hlavne mladí ľudia, pri ktorých sa človek tiež cíti mladší :-) A samozrejme obdivujem aj tých starších, ktorí sa tiež nevzdávajú, vedia, že človek nie je na učenie nikdy starý a keď chce, tak to dokáže. Páči sa mi celkovo koncept firmy MIDARO, že iba neodučia kurz, ale že sa potom aj snažia starať o absolventov, aby mali možnosť získať nejakú prax, a to vypracovaním nových príkladov, ale aj spoluprácou pri hľadaní pracovného miesta. Spokojní absolventi sú ich cieľom práce a dávajú do toho naozaj všetko. Som rada, že môžem byť súčasťou tohto celku, a to myslím naozaj úprimne.
Ľubica KoprdováLektorka komplexného kurzu účtovníctva
Mňa osobne presvedčila moja kamarátka - lektorka, aby som to skúsila, keď firma MIDARO hľadala lektora do Spišskej Novej Vsi. V princípe som nič neočakávala, bola som skôr zvedavá, či to zvládnem. Mala som síce skúsenosti so zaúčaním účtovníčok u niektorých klientov, ktorí ma oslovili, ale je rozdiel venovať sa viacerým ako jednému. Práca lektora sa mi zapáčila, učím sa nachádzať nové alebo iné spôsoby vysvetľovania, hlavne pre účastníkov, ktorí s účtovníctvom nemali žiadne skúsenosti, trénujem si dokonca trpezlivosť :-) Učím sa samozrejme aj ja, najmä keď ma zaskočia otázkami. Materiály sú veľmi dobre spracované a aj keď sa občas vyskytnú chyby, aspoň viem, že všetci dávajú pozor. Som tu lebo mám rada výzvy :-)
Bc. Helena SedmákováLektorka komplexného kurzu účtovníctva
Pred pár rokmi ma upozornili priatelia na inzerát firmy MIDARO, že hľadajú lektorov účtovníctva. Povedali – skús to – robíš to „milión“ rokov, doučovala si naše deti, ktoré v tom mali chaos a hrozilo že neurobia skúšku na strednej alebo na vysokej škole, skús to, skús. No tak som skúsila :-) Mám možno svojský spôsob vysvetľovania, mám možno zvláštny slovník, ale takmer 30 rokov praxe v oblasti daní, účtovníctva na Slovensku vás proste poznačí :-) Tak teda stalo sa, skúsila som, spravila som „skúšku“, predviedla som svoj spôsob vysvetľovania pred tabuľou a pani Hrivíkovou osobne - a prešla som konkurzom. Od vtedy stojím pred účastníkmi kurzov účtovníctva a snažím sa im „ľudskou rečou“ vysvetliť to, čo pre niektorých je zo začiatku nepochopiteľné a nelogické (veľakrát to isté a niekoľkokrát za sebou). Snažím sa to vysvetliť na praktických príkladoch, ktorých mám od roku 1990 toľko, že niekedy sa paradoxne z našej učebne ozýva smiech a veľakrát sa stalo, že sa pýtali účastníkov – čo máte aký kurz keď sa tam tak smejete? A oni že účtovníctvo. Ten prekvapený pohľad človeka, čo položil otázku ma vždy pobaví. A baví ma aj sledovať, že po pár dňoch to začína byť aj pochopiteľné a dokonca v tom niektorí už vidia aj logiku :-) A čo som od lektorovania očakávala? Pravdupovediac – NIČ – fakt som to chcela “len“ vyskúšať. Lenže po prvom kurze som mala také pozitívne reakcie, že mi to nedalo a išla som ďalej. Keď vám v podstate „cudzí ľudia“ píšu aj po rokoch, že sú radi, že som im vošla do života, že si našli prácu, niektorí tvrdia, že neprejde deň, keď si na mňa nespomenú v práci, že nemajú problém sa na mňa obrátiť aj po ukončení kurzu s nejakými otázkami, ktoré si potrebujú overiť. Tieto reakcie ma ženú dopredu. Spolupráca s MIDARO ? - Férová - áno ja som veľmi praktický, realistický a pragmatický človek – bez dlhých rečí a férovo – takto sa mi spolupracuje s firmou MIDARO. Materiály sú veľmi dobre spracované a pripravené (a aj v tom chaose, ktorý na Slovensku vládne – lebo všetci vieme ako sa u nás schvaľujú zákony a ako za 5 minút 12 sa zverejňuje to, na čo má byť účtovník pripravený už minimálne pol roka dopredu - sú materiály vždy na čas pripravené a v aktuálnom znení). Z takýchto materiálov je radosť „učiť“ ( bohužiaľ som mala možnosť nahliadnuť do materiálov z ktorých sa učia účtovníctvo a ekonómiu na vysokých školách – a bolo mi jasné, prečo sme na Slovensku s našimi absolventami VŠ tam, kde sme). Vaše materiály veľakrát pomôžu aj mne pri mojej vlastnej práci – lebo keď je práce, povinností a informácií veľmi veľa, stratíme sa niekde, kde ani nevieme, kde sme a vtedy to príde – nebudem to hľadať na nete, v zbierkach, rýchlo si to pozriem v materiáloch Midaro :-) ( to je pre Vás kompliment :-) ). Teším sa na ďalšiu spoluprácu.
Klaudia KalabováLektorka komplexného kurzu účtovníctva

Čo sa naučíš mať pod palcom?

 • Vzdelávanie ľudí na profesionálnom kurze
  Budeš viesť krok po kroku postupne, a tým správnym tempom skupinu ľudí tak, aby účtovníctvu a jeho procesom skutočne porozumeli.
 • Pracovať s profesionálnymi učebnými materiálmi
  Budeš pracovať s učebnými materiálmi, ktoré sú prehľadné, zrozumiteľné a obohatené o rôzne obrázky a myšlienkové mapy, čo ti vždy poskytnú smer, oporu a výrazne uľahčia výuku.
 • Práca v účtovnom programe
  Pre podporu praxe na kurze je vo výuke zahrnutá aj práca v účtovných programoch ALFA, OLYMP a OMEGA od spoločnosti KROS, a. s.
 • Starostlivosť o kurz a účastníkov
  Budeš viesť štandardnú administratívnu agendu počas priebehu kurzu :-)

Na to, aby si reagoval na pracovnú príležitosť ti ostáva už len:

Svoj životopis a motivačný list nám pošli na info@midaro.sk

ZÁKAZNÍCKA PODPORA

Potrebuješ poradiť? Ozvi sa nám, radi ti pomôžeme.

Mgr. Monika Strapáčová

Zákaznícka podpora

0917 601 752

Pondelok - Piatok: 8.00 - 16.00

info@midaro.sk

NONSTOP